2018 Results

2018 Show Winners List

6 Horse Conformation – Hitch

  1. Kyle Forsyth, Double S Belgians
  2. Enos Yoder, Yoder Family Hay Company
  3. David Cunningham, Meadowlake Belgians
  4. Wade Thornley, Eagle Rock Belgians
  5. Freeman Yoder, Highpoint Clydes

6 Horse Conformation-Hitch

  1. Kyle Forsyth, Double S Belgians
  2. Freeman Yoder, Highpoint Clydes
  3. Enos Yoder, Yoder Family Hay Company
  4. David Cunningham, Meadowlake Belgians
  5. Wade Thornley, Eagle Rock Belgians

6 Horse Driving-Hitch

  1. Brandon Moore, Nagle Belgians
  2. Darin Nagle, T&S Belgians
  3. Mike Nagle, 9N Belgians

4 Horse Conformation-Hitch

  1. Sean Smith, Double S Belgians
  2. Enos Yoder, Yoder Family Hay Company
  3. Wade Thornley, Eagle Rock Belgians
  4. Freeman Yoder, Highpoint Clydes
  5. David Cunningham, Meadowlake Belgians

4 Horse Driving-hitch

  1. Tom Nagle, T & S Belgians
  2. Mike Nagle, 9N Belgians
  3. Brandon Moore, Nagle Belgians

Hitch Team – Hitch

  1. Bret Fielding, Highpoint Clydes
  2. Rhett Thornley, Eagle Rock Belgians
  3. Casey Russell, Meadowlake Belgians
  4. Suetta Yoder, Yoder Family Hay Company
  5. Adam Smith, Double S Belgians

Unicorn -Hitch

  1. Sean Smith, Double S Belgians
  2. Freeman Yoder, Highpoint Clydes
  3. Wade Thornley, Eagle Rock Belgians
  4. Enos Yoder, Yoder Family Hay Company
  5. David Cunningham, Meadowlake Belgians

Ladies Cart-Hitch

  1. Erin Crosby, Meadowlake Belgians
  2. Annette Fielding, Highpoint Clydes
  3. Marcia Forsyth, Double S Belgians
  4. Mary Alice Yoder, Yoder Family Hay Company
  5. Amy Thornley, Eagle Rock Belgians

Men’s Cart-Hitch

  1. Enos Yoder, Yoder Family Hay Company
  2. Freeman Yoder, Highpoint Clydes
  3. David Cunningham, Meadowlake Belgians
  4. Adam Smith, Double S Belgians
  5. Rhett Thornley, Eagle Rock Belgians

Master Teamster-open

  1. Dick Renfro
  2. Jerry Johns
  3. Bob Tomaskie
  4. Bill Blomeley
  5. Ray Woodside
  6. Carl Hrebicek
  7. Claudia Hrebicek

  Canadian Maze 1-open

  1. Bob Tomaskie
  2. Jerry Johns
  3. Dick Renfro
  4. Bill Blomeley
  5. Ray Woodside

  Canadian Maze 2-open

  1. Ray Woodside
  2. Jerry Johns
  3. Dick Renfro
  4. Gabby Smart
  5. Nicole Smart

  Log Skidding-open

  1. Bob Tomaskie
  2. Dick Renfro
  3. Jerry Johns
  4. Ray Woodside
  5. Nicole Smart

  Obstacle Course - Open

  1. Ray Woodside
  2. Dick Renfro
  3. Tie
  4. Tie
  5. Bob Tomaskie, Jerry Johns, Carl Hrebicek

  Cultivating-open

  1. Jerry Johns
  2. Bob Tomaskie
  3. Dick Renfro
  4. Ray Woodside
  5. Carl Hrebicek

  Feed Team Race-open

  1. Bobbie Chambers
  2. Carl Hrebicek
  3. Nicole Smart
  4. Hugh Naldrett
  5. Dick Renfro

6 Horse Driving-open

  1. Bobbie Chambers
  2. Ray Woodside
  3. Dick Renfro
  4. Bob Tomaskie

  Gamblers Choice-open

  1. Jerry Johns
  2. Dick Renfro
  3. Nancy Bare
  4. Kathy DeGreve
  5. Nicole Smart

  Mule Street Class-open

  1. Nancy Bare
  2. Guy Beck
  3. Jerry Johns
  4. Ray Woodside
  5. Bob Tomaskie

  Horse Street Class-open

  1. Claudia Hrebicek
  2. Dick Renfro
  3. Hugh Naldrett

  4 A-Breast-open

  1. Dick Renfro
  2. Ray Woodside
  3. Claudia Hrebicek
  4. Bob Tomaskie
  5. Bobbi Chambers

  4 Horse Driving-open

  1. Bobbi Chambers
  2. Ray Woodside
  3. Dick Renfro
  4. Bob Tomaskie
  5. Claudia Hrebicek

  Antique/Unique Vehicle-open

  1. Dan Hurwitz
  2. Nancy Bare
  3. Brenda Woodside

  Pleasure Cart-open

  1. Ray Woodside
  2. Alyssa Coombs
  3. Dick Renfro
  4. Nancy Bare
  5. Kathy DeGreve

  8 Up Mule Driving-open

  1. Bobbi Chambers
  2. Ray Woodside

  8 Up Mule Conformation-open

  1. Bobbi Chambers
  2. Ray Woodside

  Junior Cart 15-18

  1. Jolene Yoder
  2. Jacob Fielding
  3. Logan Thornley
  4. Niah Griffen
  5. Gabby Smart

  Junior Cart 9-14

  1. Ben Thornley
  2. Wanda Yoder
  3. Miranda
  4. Jess Fielding

  Junior Team 9-14

  1. Wanda Yoder
  2. Leon Yoder
  3. Hannah Todd
  4. Jess Fielding
  5. Ben Thornley

  Junior Team 15-18

  1. Logan Thornley
  2. Gabby  Smart
  3. Jacob Fielding – Rachal Hiester (Tie)
  4. Niah Griffen